tworzywo

Najpopularniejsze zastosowania kruszywa kwarcowego

By admin on 26 January 2017

przykładowa strona internetowa
Autor: Susanne Nilsson
Źródło: http://www.flickr.com
Kruszywa kwarcowe to materiały, które bardzo często będą wydobywane w Kraju. Panujące w naszym kraju warunki geologiczne sprawiły, iż dzisiaj jest to jedno z najbardziej popularnych tworzyw, stosowane w różnych celach.

Dobrej jakości stal stosowana w przemyśle maszynowym

By admin on 25 May 2016

stal
Autor: Frerk Meyer
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie znaczna większość firm przemysłowych koncentruje się na wykorzystaniu najwyższej jakości surowców. To ma bardzo duże znaczenie dla późniejszego działania machin lub innego modelu sprzętów. W konsekwencji fachowcy bez ustanku pracują nad wdrażaniem lepszych zastosowań, które zakonserwują odpowiednio surowiec, albo wydłużą jego żywotność.

Co może nam zaoferować producent tektury?

By admin on 11 May 2016

Brulion tektury
Autor: Filter Forge
Źródło: http://www.flickr.com
Czy korzystamy z tekturowych pudełek?

Należy inwestować w narzędzia skrawające

By admin on 11 September 2015

Obróbka skrawaniem
Autor: Windell Oskay
Źródło: http://www.flickr.com
Narzędzia skrawające robione będą z wytrzymałego tworzywa. Jeżeli zajmiemy się produkcją, to musimy powiedzieć, że nie zawsze wszystko będzie zjawiało się w takiej formie oraz w takim rozmiarze jak należy. Dlatego nie może nas dziwić to, że narzędzia skrawające tak często zjawiają się w tego rodzaju przedsiębiorstwach, zwłaszcza że to w dużej mierze od nich zależy, czy materiał końcowy będzie się prezentował tak, jak nam na tym zależy.

Jak dużo wspólnego z typowo dziecinnymi zajęciami mają współczesne technologie wytwarzania modeli

By admin on 24 July 2015

drukarka 3d
Autor: Marc Huguet Reyes
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z najbardziej ulubionych dziecięcych zabaw bywa lepienie bałwana. To zajęcie staje się czasami na tyle zajmujące i odprężające, że zdarza się, że nawet rodziciele włączają się w tworzenie tej nieco niezgrabnej sylwetki. Z kolei wspomnianą czynność można byłoby porównać do jednej z metod zaawansowanych technologii wytwarzania. A mamy tutaj na uwadze tzw. szybkie prototypowanie, a ściślej selektywne spiekanie laserowe.

Zastosowanie stali

By admin on 10 September 2013

grzejnik ze stali nierdzewnej
Autor: Jaga
Źródło: Jaga
Niegdyś w budownictwie stosowano jedynie kilka podstawowych materiałów budulcowych – cegłę, beton i stal. Od tej pory wymyślono dużo innych, nowoczesnych i szeroko stosowanych materiałów, cechujących się pewnymi właściwościami. Wszelkie te, znane od dawna materiały uległy jednak rozwojowi i zaadaptowały się na potrzeby nowoczesnego rynku architektonicznego. Dobrym przykładem
takiej adaptacji jest stal plastyczna. Na dzień dzisiejszy na rynku jest kilka firm trudniących się wytwarzaniem części ze stali plastycznej, a tworzywo to znalazło wykorzystanie także w innych branżach. Przykładem może być firma Domex, zajmująca się wytwarzaniem wszelakiej armatury z takiego materiału.

Elementy ze stali nierdzewnej – przydatne w budownictwie

By admin on 06 September 2013

śruby
Źródło: www.morguefile.com
Wyroby ze stali nierdzewnej są bardzo cenione przez budowniczych a także innych specjalistów, którzy cenią sobie jakość materiałów. Tego typu wyroby jak na przykład śruby nierdzewne wykonane są ze specjalnej stali kwasoodpornej. Dzięki swej solidności mają one ogólne zastosowanie przy wielu inwestycjach. Dodatkowym walorem przemawiającym za zastosowaniem takich wyrobów jest to, że bardzo dobrze przeciwdziałają one korozji, która może zaatakować stal.