piasek

Góry czy morze? W jakie miejsce pojechać na wypoczynek, aby mieć doskonały urlop?

By admin on 23 November 2015

hotel
Autor: ICPD
Źródło: ICPD
Na wakacje czeka większość z nas. I maluchy, które mają dość chodzenia do szkoły i odrabiania zadań domowych, i dorośli, ponieważ potrzebują odrobinę odetchnąć od nieustannego narzekania szefa czy codziennej gonitwy. Z tej racji, gdy tylko słońce zacznie świecić coraz wyżej oraz trawa nareszcie się zazielenia, zaczynamy rozmyślać o nadchodzącym urlopie. Ale w które miejsce jechać – w góry a może nad morze?

Do czego wykorzystuje się piasek filtracyjny

By admin on 02 December 2014

kolej
Autor: Train Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Hamowanie maszyn szynowych jest niezwykle ważkim fragmentem bezpieczeństwa podróżnych oraz prawidłowej eksploatacji samego taboru szynowego. Ażeby pozyskać najbardziej pewne hamowanie, konieczne jest używanie najlepszej jakości piasków hamulcowych.

Ogumienie samochodowe

By admin on 11 September 2013

zima
Niebawem mroźne dni, zatem trzeba przygotować pojazd na trudne warunki na drodze. Opony zimowe to podstawa, zwłaszcza o ile jeździsz w południowych obszarach naszego kraju, w których śnieżyce często silnie przeszkadzają kierowcom. Nie czarujmy się: zimą każdego dnia na naszych jezdniach pojawiają się wypadki. Najgorsze z nich powodują ofiary śmiertelne.

Kruszywo i kostka sjenitowa - od wydobycia do użycia na co dzień

By admin on 06 September 2013

kopalnia
Kruszywa służą przede wszystkim jako materiał budowlany. Ta nazwa obejmuje materiały sypkie, które mogą występować naturalnie lub powstawać syntetycznie. Kruszywa mogą być tworzone poprzez rozdrabnianie skał. W tym celu wykorzystuje się zarówno skały o większej, jak i o mniejszej twardości.