zabytki

Kilka dni w Pekinie, czyli co wpisać na listę kluczowych punktów, aby jak najlepiej poznać to miasto

By admin on 08 April 2016

Chiny
Autor: Richard Barton
Źródło: http://www.flickr.com
Pekin, stolica Chińskiej Republiki Ludowej, to miasto, jakie wielu z nas umieścił na liście pragnień. I świetnie nadaje się nawet na parodniową wyprawę, bowiem dwutygodniowy urlop nie u wszystkich jest możliwy do wzięcia. Co wpisać do najważniejszych punktów zwiedzania, gdy i my zamierzamy udać się do niniejszego miasta?

Gdańsk jako doskonałe miejsce na krótki i długi wypoczynek. Co powinniśmy obejrzeć?

By admin on 11 February 2016

gdańsk
Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Chcemy zaplanować wypad na weekend, a może na kilka dni? Klasycznie mamy taki sam problem, a mianowicie gdzie pojechać? Chcemy odpocząć, ale rzecz jasna nie chcemy się nudzić. Chcemy poczuć troszkę inny niż zwykle, urlopowy klimat, żeby choć na chwilę oderwać się od naszych codziennych spraw albo obowiązków. Co okaże się dobrym wyborem? Które miejsce spełni nasze oczekiwania? Gdańsk doskonale sprawdzi się i na krótszy wypad jak również na dłuższy pobyt, bo nie sposób się tam nudzić.

Polacy ochoczo wybierają się na narty we Francji, czy równie popularne narty we Włoszech. Wypróbuj tego typu atrakcje

By admin on 14 September 2015

narty
Autor: boogy_man
Źródło: www.sxc.hu
Sposobów na udane wakacje jest oczywiście wiele. Możemy jechać nad wodę, udać się w góry, nastawić na zwiedzanie atrakcyjnych miejsc i zabytków, bądź spędzić czas na rozmaitego typu rozrywkach i atrakcjach turystycznych. Wielu ludzi wybiera także aktywne wakacje, co przeważnie wiąże się z uprawianiem dyscypliny sportowej. Sporą popularnością cieszy się chociażby narciarstwo.

Jak najbardziej korzystniej spędzać wolny czas? Z pewnością w pięknej lokalizacji z dodatkowymi atrakcjami. To zapewnia Ciechocinek

By admin on 12 June 2015

uzdrowisko
Autor: http://lazienkiresort.com
Źródło: http://lazienkiresort.com
Największe i najbardziej znane nizinne uzdrowisko jest na obszarze województwa kujawsko – pomorskiego. Jego symboliką i wizytówką są tężnie oraz popularny Grzyb – fontanna solankowa, która znajduje się w centrum uzdrowiska. To popularne uzdrowisko to dobrze znany setkom urlopowiczów Ciechocinek.

Spędź Ferie nad Morzem Bałtyckim

By admin on 27 January 2014

plaża
Autor: 4Logis.pl
Źródło: 4Logis.pl
Ferie nad morzem to wspaniała opcja na fantastyczny relaks. Wielu turystów lubi podróże np. nad Adriatyk, nie pamiętając, jakie fajne morze jest całkiem blisko. Trzeba, żeby mieszkańcy Polski na nowo polubili nasz Bałtyk, o który walczyli nasi antenaci. Latem Bałtyk może z powodzeniem rywalizować z zachodnimi riwierami.

Co warto zobaczyć w Polsce?

By admin on 18 November 2013

Autor: krakow4u.pl
Polska niewątpliwie może być uważana za kraj który ma do zaoferowania całe mnóstwo niezwykle interesujących rzeczy dosłownie wszystkim turystom, którzy tylko chcą tutaj spędzić swój wolny czas. Jest ona przecież położona w bardzo ciekawym miejscu, zatem pod samym tylko względem geograficznym może wielokrotnie wręcz nas zachwycać.

Aktywny wypoczynek rodzinny w polskich górach - Sudety

By admin on 31 October 2013

Sudety, góry
Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
Sudety to niezmiernie urozmaicona i urzekająca kraina górska, leżąca na południowo – zachodnim krańcu Polski. Sudetami dzielimy się w znacznej mierze z naszymi czeskimi sąsiadami, niewielki skrawek mieści się też na obszarze Niemiec. W obrębie sudeckiego łańcucha górskiego występuje wiele, mezoregionów, wśród których największe są: Karkonosze, Góry Izerskie, Góry Kaczawskie, Góry Stołowe i Góry Sowie.

Gąski - najbardziej zaciszny wśród nadmorskich kurortów

By admin on 30 October 2013

Morze Bałtyk, mewa
Autor: mmlolek
Źródło: http://www.flickr.com
Gąski to wieś wczasowa leżąca na wybrzeżu zachodnim, w okolicach Mielna. Należy do najbardziej zacisznych polskich kurortów nadmorskich, toteż wybierając to miejsce na wczasy nad Bałtykiem można liczyć na relaks w zacisznej i spokojnej atmosferze.
Niedaleka odległość Mielna i Sarbinowa, to kolejny plus dla urlopowiczów, którzy od czasu do czasu chcieliby zaznać rozrywki w miejscach ze znaczniejszą ilością barów i dyskotek.

Plany na lato

By admin on 02 October 2013

Autor: www.visitportugal.com
Nie każdy z nas już zaplanował jak spędzić lato 2014 roku. Mnóstwo ludzi robi urlopowe plany przez wiele miesięcy, część decyduje się na spontaniczne podróże korzystając z oferty last minute. Nie ma znaczenia to, do której grupy należymy dobrze jest wiedzieć, jakie są najchętniej wybierane przez nas kierunki wakacyjnych wojaży.

Atrakcje w Polsce i nie tylko

By admin on 26 September 2013

Bieszczady
Autor: Yadis-Art
Źródło: www.flickr.com
Wakacje minęły – masy mieszkańców naszego kraju wylegiwały się na plażach dalekich krajów, takich jak Grecja albo Turcja. Ciężko zgadnąć, dlaczego inne kraje mają taką olbrzymią popularność, kiedy większa część atrakcji naszego pięknego kraju jest ciągle niepoznana przez rodaków.