zima

Jak magazynować opony? Czy lepiej trzymać je w domu czy oddać profesjonalnej firmie?

By admin on 11 August 2016

przechowalnia opon szczecin
Autor: MartialArtsNomad.com
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy rozpoczyna się okres zimowy duża liczba kierowców próbuje jak najlepiej przechować opony zimowe. W takiej dziedzinie z pewnością powinniśmy pamiętać o paru obowiązkowych zasadach, by ogumienie przez te kilka miesięcy nie uległo uszkodzeniu.

Wytrzymałe opony letnie i zimowe

By admin on 17 February 2014

Opony samochodowe
Źródło: www.interopony.pl


Opony występują w różnych rodzajach w zależności od zastosowania. Oczywiste jest, że innego rodzaju ogumienie stosuje się do typowych osobowych aut, a inne do ciężarówek. Całkowicie osobną grupę z kolei tworzą opony specjalnego zastosowania, stosowane na przykład w urządzeniach rolniczych. Kombajn czy ciągnik powinien bowiem mieć warunki do funkcjonowania na kłopotliwym i zróżnicowanym terenie i te warunki powinny mu zapewniać przede wszystkim opony. W aspekcie jednak ogumienia zwykłego auta osobowego także można dokonać rozróżnień. Niezależnie od typu ogumienia najważniejszy jest jej stan. Wszystkie rodzaje wymagają co jakiś czas zupełnej wymiany. W trakcie jazdy autem bowiem ogumienie zużywa się szybciej, niż wielu ludzi sądzi.

Ogumienie samochodowe

By admin on 11 September 2013

zima
Niebawem mroźne dni, zatem trzeba przygotować pojazd na trudne warunki na drodze. Opony zimowe to podstawa, zwłaszcza o ile jeździsz w południowych obszarach naszego kraju, w których śnieżyce często silnie przeszkadzają kierowcom. Nie czarujmy się: zimą każdego dnia na naszych jezdniach pojawiają się wypadki. Najgorsze z nich powodują ofiary śmiertelne.

Charakterystyka ogumienia

By admin on 08 September 2013

opona samochodowa
Źródło: http://www.flickr.com
Opony są bardzo istotnym elementem każdego pojazdu. Umożliwiają jego właściwą amortyzację, a jako część stykająca się z podłożem, decydują o komforcie jazdy. Co najważniejsze jednak decydują o stanie bezpieczeństwa pasażerów. Z tej przyczyny tak istotne jest, by były odpowiednio dopasowane i w jak najlepszym stanie. By ostatni warunek mógł być spełniony, powinno się co jakiś czas wymieniać opony. Konieczność tej wymiany określa się w oparciu o jej stopień zużycia. Opony wyposażone są najczęściej w specjalne znaczniki, umożliwiające na ustalenie poziomu zużycia. Rzecz jasna czas zużywania opony zależy od bardzo wielu czynników.

Zakopane - niezapominania przygoda. Parę dobrych patentów

By admin on 01 August 2012

Autor: www.nartyslowacja.pl
Zakopane, nazywane zimową stolicą Polski, jest piękne o każdej porze roku, nie tylko, gdy przysłowiowe mrozy zakują wierzchołki gór. Sanatoria i hotele wypoczynkowe zapraszają turystów z kraju i całego świata przez cały rok. Zróżnicowana baza hotelowa sprzyja turystyce i rekreacji. Jeżeli jednak chodzi o noclegi to Zakopane oferuje bardzo zróżnicowane ceny, zatem przed wyjazdem warto przejrzeć oferty kilku pensjonatów.