architektura

Czy Legnica jest atrakcyjna turystycznie?

By admin on 04 May 2016

hotel
Źródło: foter.com
Legnica to trzecie największe miasto Dolnego Śląska. Czy ma szansę konkurować z Wrocławiem pod kątem oferty turystyczej? Poniższy tekst to próba udowodnienia, że Legnica może być fajnym miastem dla każdego.

Gdańsk jako doskonałe miejsce na krótki i długi wypoczynek. Co powinniśmy obejrzeć?

By admin on 11 February 2016

gdańsk
Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Chcemy zaplanować wypad na weekend, a może na kilka dni? Klasycznie mamy taki sam problem, a mianowicie gdzie pojechać? Chcemy odpocząć, ale rzecz jasna nie chcemy się nudzić. Chcemy poczuć troszkę inny niż zwykle, urlopowy klimat, żeby choć na chwilę oderwać się od naszych codziennych spraw albo obowiązków. Co okaże się dobrym wyborem? Które miejsce spełni nasze oczekiwania? Gdańsk doskonale sprawdzi się i na krótszy wypad jak również na dłuższy pobyt, bo nie sposób się tam nudzić.

Stylowe motywy w architekturze domu i biura.

By admin on 15 October 2015

szkło
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Współczesne projekty architektoniczne cechują się coraz to modernistycznymi trendami, zwłaszcza w obrębie łączenia materiałów. Z każdym kolejnym rokiem powstają interesujące wzory i zajmujące kompozycje. Jednym ze naturalnych elementów nowego designu są szklane detale w przestrzeniach korporacyjnych. Już Stefan Żeromski w „Przedwiośniu” wspominał o szklanych domach mających znajdować się na ziemiach Polski, były one elementem nowoczesności i bogactwa, ukazywały marzenia bohatera. Obecne szklane domy dla ludzi również są istotnym symbolem – kojarzą się z owocną karierą zawodową i stabilnością pieniężną.

Szklane konstrukcje i zabudowy

By admin on 20 April 2015

Zabudowy ze szkła
Autor: Guilhem Vellut
Źródło: http://www.flickr.com
Szkło daje niemal niczym nie ograniczone możliwości użycia w architekturzemieszkań a także nowatorskie możliwości zabudowy przestrzeni. Pomieszczenia są bardziej przestrzenne, stylowe, harmonijne, zgodne z naturą. Szkło tworzy nowoczesną stylistykę, przepiękną grę świateł, przyjemne, osobliwe wnętrza.